Karaismailoğlu 장관 : 우리는 비행기 기차와 버스를 통합하기 위해 집중적 인 작업을하고 있습니다

Karaismailoğlu 장관 : 우리는 비행기 기차와 버스를 통합하기 위해 집중적 인 작업을하고 있습니다
Karaismailoğlu 장관 : 우리는 비행기 기차와 버스를 통합하기 위해 집중적 인 작업을하고 있습니다

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Uçak, tren, hatta otomobil ve otobüsü bir arada entegre etmek gerekiyor. Bunları birbirine bağlamak için, bağımsız uygulamaları birbirine birleştiren yoğun bir çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde bunun meyvelerini vereceğiz.” dedi. E-ticaret, lojistik konularının salgın sürecinde ne kadar önemli olduğunu anladıklarını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, ‘’ Bu yüzden şu an PTT’de çok büyük bir dönüşüm hazırlığı içindeyiz, 5G’ye hazırlıklarımıza da hızlı şekilde devam ediyoruz. Zamanı geldiğinde, dünya ile birlikte zamanı geldiğinde, biz de 5G’ye geçeceğiz’’ ifadelerini kullandı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sabah gazetesinin düzenlediği 3. Türkiye 2023 zirvesine katıldı. Dijital dönüşüm sürecinde Bakanlık Bakanlık bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, dijitalleşme konusunda Türkiye’nin dünyada önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, amaçlarının kişilerin hayatını kolaylaştırmak olduğunu dile getirdi. Yaptıkları işin, insan-yük ve data taşımak olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, dijital dönüşümün özellikle pandemi süreci ile birlikte öngörülemeyen şekilde hızlandığını ve kıymetinin katlandığını söyledi.

Türkiye’nin dijitalleşme konusunda dünyanın gerisinde kalmasının mümkün olmadığını belirten Karaismailoğlu, şu sözlerle açıklamalarına devam etti:

“Hatta o noktanın daha da üstüne çıkmamız gerekiyor. Bu konuda çok iddialıyız. Türkiye olarak, dijitalleşme konusunda dünyanın üst noktalarındayız. Bakanlık olarak, havada, karada, denizde, uzaya gönderdiğimiz uydularımızla birlikte dijital dönüşümü en üst seviyede yaşıyoruz ve vatandaşlarımıza yaşatıyoruz, yaşatmayı sürdüreceğiz.

5G dünyada da çok tartışılıyor. Buna yönelik önemli çalışma var. Türkiye olarak biz de buna yönelik altyapımızı hazırlıyoruz. Burada en önemlisi yerli ve milli teknolojiler kullanmak. 5G dünyada da oturmuş bir sistem değil, biz de oradan geri kalmıyoruz. 5G’ye hazırlıklarımıza hızlı şekilde devam ediyoruz. Zamanı geldiğinde, dünya ile birlikte zamanı geldiğinde, biz de 5G’ye geçeceğiz.”

Karaismailoğlu는 일상 생활에서 마이크로 모빌리티의 중요성에 주목하면서 이러한 차량이 건강, 시간 절약 및 거리에 매우 중요하며이 문제가 그들이 관심을 갖는 문제 중 하나라고 지적했습니다.

“Hem mikro mobilite hem akıllı şehirler gündemimizin birinci sırasında yer alıyor”

Adil Karaismailoğlu, “Hem mikro mobilite hem akıllı şehirler gündemimizin birinci sırasında yer alıyor. Ülkemiz en gelişmiş akıllı teknolojileri kullanan bir ülkelerinden biri. Bunu çok daha artıracağız. Uçak, tren, hatta otomobil ve otobüsü bir arada entegre etmek gerekiyor. Bunları birbirine bağlamak için, bağımsız uygulamaları birbirine birleştiren yoğun bir çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde bunun meyvelerini vereceğiz” dedi. Kişilerin hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve hedeflerinin de bu olduğunu belirten Karaismailoğlu, yatırımları buna göre yaptıklarını vurguladı.

“Gençlerimiz dijitalleşme adına çok önemli adımlar atıyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yerli ve milli teknolojiye verdikleri öneme değinirken, dijital dönüşümün girişimciliğe katkıları konusuna da değindi. Dijitalleşmenin girişimcilerin önünü açtığının altını çizen Karaismailoğlu, “Gençlerimiz, evlerinden teknolojiye katkıda bulunup dijitalleşme ile çok önemli adımlar atabiliyorlar. Biz de Bakanlık olarak bu A-Ge çalışmalarına yeterli desteği vermek için ince eleyip sık dokuyarak çalışıyoruz. Onların önünü açacak uygulamaları yapmak için buradayız” diye konuştu.

유행병이 일상 생활에 미치는 영향에 대해 Karaismailoğlu는 XNUMX 월부터 삶의 흐름과 욕구가 바뀌 었다고 말했습니다. Karaismailoğlu는 변화하는 요구에 대응하기 위해 노력하고 있다고 말하면서 디지털화 분야에서의 작업에 대해 평가했습니다.

Bu çalışmalar içinde çevreye duyarlılık konusuna ayrı bir önem verdiklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “e-ticaret, lojistik konularının da salgın sürecinde ne kadar önemli olduğunu anladık. Bu yüzden PTT’de çok büyük bir dönüşüm hazırlığı içindeyiz şu an. Demir yolunda lojistik olarak yük hareketinde şu an yüzde 5’lerdeyiz. Bunu kısa zamanda yüzde 10’lara, 20’lere çıkarma hedefindeyiz” dedi.


sohbet

Feza.Net

코멘트를 가장 먼저하십시오

Yorumlar

관련 기사 및 광고